10 міфів про ремені безпеки

Подержанные автомобили
Вживані автомобілі: що вигідно завозити в Україну?
26.09.2017
В Украине отменены налоги на электромобили
В Україні скасовано податки на електромобілі
03.01.2018
Show all

10 міфів про ремені безпеки

10 мифов о ремнях безопасности

mcar.in.ua

10 міфів про ремені безпеки

За 70% врятованих життів в аваріях людство зобов’язане саме ременів. Застосування ременя безпеки зменшує ризик загибелі водія при лобовому зіткненні – в 2,3 рази, при бічному – в 1,8 рази, при перекиданні – в 5 разів.

Ремені безпеки існують вже 100 років – в авіації, і понад півстоліття – в автомобілях. У його доведення автовиробники вклали мільярди. Спочатку поясні, потім революційні триточкові, після згортаються на котушку інерційні, потім з регулюванням по висоті, за нею ремені з піротехнічними преднатяжителями, після з обмежувачем натягу і, врешті-решт, з вбудованою подушкою безпеки. На жаль, використання ременя ще для багатьох досі залишається справою невирішеним, так як серед автомобілістів все ще існує добрий десяток міфів про ремені безпеки.

Міф №1. Ремінь в разі аварії заважає швидко вибратися з автомобіля, наприклад, палаючого або потопаючого
Навряд чи варто всерйоз розглядати такий вид ДТП, як максимально можливий. Але в ременях старої конструкції дійсно можна було заплутатися, сучасні ж інерційні ремені забираються одним клацанням.

Міф №2. На невеликій швидкості можна не пристібатися
Так, при зіткненні на 30 км / год ви не загинете, але отримаєте серйозні травми. А якщо і зустрічний автомобіль їхав на тій же «черепашачою» швидкості? При лобовому зіткненні вже на швидкості в 50 км / год вага людини зростає до трьох тонн. Так що не пристебнутий водій розіб’є головою лобове скло і в дев’яти випадках з десяти загине.

За статистикою, 80% всіх аварій відбувається на швидкості до 65 км / ч. Якщо вам заманеться зістрибнути з 6-го поверху, то ваше тіло зустрінеться з асфальтом тротуару навіть на меншій швидкості – «всього» 60 км / год. Як ви оціните свої шанси вижити? Вони приблизно ті ж, що і при їзді в місті не пристебнутим.

80 умовно дозволених в наших містах км / год – це падіння з 9-го поверху. 90 км / год заміських – 12-й поверх. На шосе все їдуть 110, а це вже стрибок з 17-го. Ви зважилися б прогулятися по даху багатоповерхівки без огорожі? А свою дитину випустили б? Уявіть собі своє чадо на балконі без перил, коли наступного разу повезете його непристебнутим. І це думка підводить нас до ще одного міфу.

Міф №3. Пристебнутий дорослий може тримати дитину на руках
Навіть при зіткненні на швидкості в 30 км / год малюк вагою в 7 кілограмів гарантовано вислизне з рук дорослого, тому що на дитину буде діяти сила в 135 кілограм. Утримати таку масу неможливо.

Міф №4. При їзді на невеликі відстані ремені не потрібні
Все та ж статистика говорить, що в 75% випадків смерть водія на дорозі настає в межах 40 кілометри від його будинку. Навіть поїздка на сусідню вулицю пов’язана з ризиком ДТП. Бували випадки, коли люди потрапляли в аварію, проїхавши всього 10 метрів.

Міф №5. Пасажирам на задньому сидінні автомобіля можна не пристібатися
Це небезпечно не тільки для необачного пасажира. Пристебнутого водія може вбити навіть непристебнутий дитина, що вилетів з заднього сидіння. І не забувайте про перекиданні – тут альтернативи ременя не існує. Цей міф пов’язаний з наступним.

Міф №6. Найбезпечніше місце в машині – за водієм
Хтось вважає, що сидячи за водієм, можна і не пристібатися. Статистика аварій це дійсно підтверджує. Найкращим є середнє місце ззаду: воно на 16% безпечніше будь-яких інших місць в машині. З одним невеликим приміткою: якщо пасажир пристебнутий. Інакше шанси вилетіти через лобове скло при фронтальному ударі у нього максимальні.

Міф №7. При аварії краще бути викинутим з автомобіля
Так, у водія і пасажира, що вилетів з автомобіля, є шанс на збереження життя. Один з 100. Ви готові ризикнути? Найбільша небезпека в аварії – це удар об елементи салону. Якщо пасажири будуть не пристебнутими, то вони ризикують втратити свідомість або отримати травму, не сумісну з життям. І тоді вже не має значення, з якого боку салону вони опинилися.

Міф №8. Якщо в машині є подушки безпеки, то пристібатися не потрібно
Цей міф насаджений самими автовиробниками, які в 60-х і 70-х роках рекламували подушки як потенційну заміну ременів. У разі аварії подушка безпеки починає розгортання, щоб «прийняти» на себе людини. Але проблема в тому, що людина рухається назустріч подушці, але вона робить це ще швидше – зі швидкістю 300 км / год. А це удар боксера-важкоатлета. Ремінь безпеки не дає водієві «зустрітися» з подушкою занадто швидко. До того ж, подушка розробляється саме для роботи разом з ременем, тому і вважається «допоміжним» засобом. Вона повинна прийняти тіло і голову, коли повністю розкрилася і вже почала здуватися. Людина своїм тілом видавлює з неї повітря через тильні отвори Надувшись мішка, і тим самим не відбувається удару об нього.

Є ще один нюанс, про який мало хто згадує. Якщо водій, наприклад, застебнув ремінь за спинкою сидіння, на сторожі залишається стояти піротехнічний преднатяжитель ременя. Коли станеться аварія, він спрацює і рвоне ремінь, а так як той обіймає спинку крісла ззаду, ви отримаєте додатковий стусан в напрямку вже летить вам назустріч подушки. Тому, навіть пристебнувшись, не сидіть занадто близько до керма, щоб ваш контакт з подушкою безпеки був якомога більш акуратним. 25 см від керма до грудини – мінімальна відстань. З цієї ж причини слід уникати паління трубки при водінні. При розкритті подушки безпеки результат для вас може бути летальним.

Міф №9. Ремінь безпеки може в разі аварії травмувати людину
Ремінь дійсно може стати причиною травми, але тільки одного типу. Йдеться про пошкодження шийної частини хребта, адже в ході різкого гальмування тіло за інерцією продовжує рухатися вперед. Ще він може викликати опік або, наприклад, зламати ключицю, якщо неправильно відрегульована, що нерідко трапляється, коли дітей пристібають розрахованим на дорослого ременем безпеки. Однак у порівнянні з тими травмами, від яких він вбереже, наслідки використання ременів безпеки просто не заслуговують на увагу.

Міф №10. Ремені безпеки незручні
Це те саме, що стверджувати, ніби є руками зручніше, тому що потім не потрібно мити ложку. Насправді звичку пристібатися в автомобілі треба виховувати ще з дитинства. В такому випадку у не пристебнутого людини з’являється почуття психологічного дискомфорту від відсутності ременя.

Max

Comments are closed.