В Україні скасовано податки на електромобілі

10 мифов о ремнях безопасности
10 міфів про ремені безпеки
06.12.2017
Show all

В Україні скасовано податки на електромобілі

В Украине отменены налоги на электромобили

mcar.in.ua

В Україні скасовано податки на електромобілі

Як ми вже попередньо повідомляли, Україна з Нового року звільнила електромобілі від податків: ПДВ – 16,8% і акцизного збору – 109 євро.

Залишиться тільки збір до Пенсійного фонду – 4,8%. Такий закон ухвалив парламент в 2017-му.

Від ПДВ і акцизу електромобілі звільняються на рік – до 31 грудня 2018 року. Також парламент позбавив від ПДВ служби таксі з електромобілями і послуги з прокату та лізингу електричних авто. Однак ці зміни ще повинен підписати президент.

У листопаді 2015 року в Україні скасували 10% -е мито на ввезення електрокарів. Через це в країні в 2016 та 2017 років щороку подвоювалася кількість електрокарів.

Скасування ПДВ і акцизу дозволить збільшити продажі в десятки разів, вважає Олег Назаренко, директор Всеукраїнської автомобільної асоціації дилерів та імпортерів.

Це зробить електромобілі дешевшими, ніж в Європі на 17%, прогнозує співзасновник Tesla Club Ukraine Назар Шимоне-Давида. Наприклад, в Польщі ПДВ на електромобілі – 23%. Зараз в Україну ввозяться в основному підтримані електрокари. Але скасування податків вирівнює їх в ціні з машинами з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Цитата:
“Попит на нові автомобілі виростить, тому що ціна на електромобіль і машину на бензині вирівняється. І водій вибере електрокар, тому що його не потрібно заправляти дорогим бензином. Раніше електромобіль окупав себе за два-три роки, тепер його перевага буде проявлятися відразу”, – додає Назар Шимоне-Давида.

У компанії Electrocars очікують, що ринок електромобілів виросте в два-три рази. І експансія електрокарів стане помітною в обласних центрах і невеликих містах.

Найпопулярніші Україні електрокари – Nissan Leaf, Ford Focus Electric і Tеsla, але офіційно вони не продаються в країні. Поки в Україні продають свої електрокари тільки Mitsubishi, Hyundai та Renault. Ціни на нові машини стартують від 35 тис. доларів. Електрокари з пробігом обходяться в два рази дешевше.

Для офіційних продажів Nissan Leaf або Tеsla одного року скасування ПДВ недостатньо, зазначає Кравцов.

Цитата:
“Ми чекаємо, що на український ринок звернуть увагу китайські компанії”, – додає він.

Max

Comments are closed.